Arkiv for December, 2011

mobilblogg

Saturday, December 31st, 2011

Lagte meg frokost på senga i dag, ikke ofte slikt skjer. Så nå ligger jeg her å spiser hjemmebakte rundstykker, drikker cappuchino fra min herlige kaffimaskin og ser på Gossip Girl. Tenker at jeg burde unne meg ting som dette oftere, frokost på senga må jo være et beste som finnes.

Om ikke lenge må jeg stå opp og få begynt på dagen. I kveld får vi jo folk her hjemme, men først skal vi til Granit sin familie å spise middag. Har hørt rykter om kalkun, noe jeg virkelig elsker – så dette blir en super start på et flott nyttår. Hva skal dere i kveld? Oppdaterer dere litt senere, ha det fint så lenge! ♥

bluberry muffins

Friday, December 30th, 2011

Da var jeg i hvert fall i mål med en ting, nemlig blåbær muffinsene mine. Skulle jo egentlig lage de helt fra bunnen av, men kom over en helt super pakke fra Betty Chocker på butikken. Og siden den var Amerikansk, måtte jeg jo bare kjøpe den. Alt av mat fra Amerika er jo såklart bra (derfor er ca alle amerikanere feite), så da måtte jeg jo bare ta eska med meg under armen og dra hjem igjen for å bake som faen.

And if I may say so: de ble helt FAB! Smake skikkelig digg, med deilige blåbær inni. Eneste som var dumt er at det bare ble seks stykker, så dersom du vil ha flere – kjøp to pakker. Gleder meg til min kjære kommer hjem fra jobb og jeg kan overraske han med de. Endelig kan jeg gjøre noe tilbake etter å blitt vartet opp av han nesten hele uken, det er godt å ha en snill kjæreste når man er syk sier jeg bare.

I kveld skal jeg på cafe med ei søt snuppe, og deretter fortsette å bake når jeg er hjemme igjen. Bare se så fine muffinsene mine ble:

 

i’m back

Friday, December 30th, 2011

Da var jeg endelig bedre og klarer å fungere normalt. I går gjorde jeg ikke annet enn å tømme magesekken for absolutt alt den inneholdt, fantastisk lite deilig. Eneste jeg gjorde var vel å se Gossip Girl, noe som har gått helt til hodet på meg. Du vet du har sett for mye av Serena, Blair og Chuck når du sitter å skriker til dataskjermen…..

Så i dag var det ubeskrivelig å komme seg ut i frisk luft igjen. Se mennesker og bevege meg. Har kost meg med ToneBestis, vært på shopping og handlet inn til i morgen. Alkohol, selvfølgelig. Hva er vel nyttår uten? Eneste jeg mangler er kjole, selv om jeg egentlig ikke kan si jeg gjør det heller. Har så mange å velge i, men føler liksom ingen av de er nyttårsaften 2011 verdig. Kanskje jeg må ha en avstemning her på bloggen om hvilken dere liker best?

Nå skal jeg hoppe i dusjen og lage hjemmelagte blåbær muffiens, brownies og cookes. Viktig å stelle i stand når man skal ha gjester på selveste nyttår. GLIS! : D

sykemelding

Thursday, December 29th, 2011

Jeg ligger rett ut, jeg. Ser ut som et vrak og føler meg enda verre. Så da sykemelder jeg meg fra bloggen frem til i morgen. Snakkes da, fintfolk! ♥

et av mine store forbilder

Wednesday, December 28th, 2011

Rihanna er virkelig blitt en av mine favorittartister, mye av grunnen for det er de fantastiske lyricsene hennes. Jeg kjenner meg så alt for ofte igjen i tekstene hennes og blir sittende å se mitt eget liv i reprise med tårer i øynene. Det hun sier er akkurat som jeg skulle sagt det selv. Nå har vel kanskje mitt liv vært litt mer dramatisk enn vanlig de siste årene, men altså. Jeg regner jo med at jeg ikke er den eneste som har det slik når det kommer til Rihanna sin musikk?

Som for eksempel We Found Love. Når hun snakker fra begynnelsen, får jeg frysninger gjennom hele kroppen. Mye av det Rihanna har opplevd, har jeg selv opplevd. Så jeg kjenner meg veldig igjen i henne, om det er lovt å si om en såpass stor artist? Syns det er helt fantastisk at hun ikke legger skjul på ting og bretter ut følelsene sine på en så helhjerta måte. Rihanna er ekte, og det er det som skiller henne ut fra resten av Hollywood stjernene. Det skulle være flere som denne dama!

Its like youre screaming and no one can hear. You almost feel ashamed that someone could be that important, that without them you feel like nothing. No one will ever understand how much it hurts. You feel hopeless, like nothing can save you. And when its over and its gone, you almost wish that you could have all that bad stuff back so that you could have the good.

jeg er en godhjerta klagejente

Wednesday, December 28th, 2011

I går var jeg så heldig å få servert Pizza ala Granit mens jeg lå på sofaen og så Gossip Girl. Min kjære var så flink å bakte sammen en hjemmelaget en, som med hånda på hjerte smakte helt fantastisk. Hjertet mitt banker ekstra hardt når kjekkassen min står å kokkelerer på kjøkkenet, slikt elsker jeg.

Planen var egentlig å se tre filmer som vi hadde leid, men jeg var ikke i form og han var supersliten, så da sovnet vi begge to klokka ni. Våknet nå for ikke lenge siden, og føler meg enda ikke uthvilt etter hele 13 timer med søvn. Arh! Tenkte uansett å ta turen opp på jobb, hater nemlig å ringe inn og fortelle at jeg er syk. Så krysser armer og bein for at jeg klarer å holde ut.

Og forresten, noe fornuftig jeg har glemt å fortelle dere oppi all denne klagningen! I går da jeg var på vei til jobb, møtte jeg på en gateselger som selger magasinet KLAR. Jeg hadde nettopp kjøpt et av en annen, og det var tydelig at han ble skuffet når jeg fortalte han det. Så da slo samvittigheten min til og jeg ga han trehundre kroner. Gjett hvem som ble glad og ønsker meg verdens beste romjul og nyttår? Gøy å glede andre, i hvert fall når de virkelig fortjener det. ♥

Denne uken min ser slik ut, så jeg har liksom ikke tid til å bli syk eller la feberen invandere kroppen min. Hva skjer med immunforsvaret mitt….?

nå sitter jeg her

Tuesday, December 27th, 2011

Jeg ble så dårlig på jobb i dag at jeg måtte bli sendt hjem tidligere enn planlagt. På slutten klarte jeg nesten ikke stå på beina, samtidig som jeg følte at jeg kom til å kaste opp hvert eneste sekund. Så nå sitter jeg her, med ræva plantet i stolen og syns så synd på meg selv at jeg ikke har ord.

Anyways…. Min kjære kom hjem fra jobb i stad og syns jeg så såpass ille ut at han avlyste alle kveldens planer for å bli hjemme å passe på meg. Snakk om å være søt! Sendte han ei liten tur ut nå nettopp, slik at jeg kan få en time eller to på øyet. Men etter det kommer han hjem igjen og skal lage hjemmelaget pizza til oss. Nam! Så da blir det filmkveld og sofaen denne dagen også, men jeg kan vel egentlig ikke klage. Bare la meg bli frisk til imorgen, så er jeg fornøyd!

Blasca fur jacket

Tuesday, December 27th, 2011


Denne herlige fuskepelsen er på vei hjem til meg i skrivendestund. Sant den ser ut som en million dollar, jenter? Vel – jeg skal innrømme at den koster laaaangt ifra det, selv om jeg skulle ønske. 349 kroner betalte jeg for den, på salget hos Nelly.

Ad.

tid for trening!

Tuesday, December 27th, 2011

Oh my god, tenk at jeg er våken NÅ?! Har ikke stått opp så tidlig siden jeg gikk på videregående skole og var i puberteten.

Men det er altså en grunn til det. Min kjære skal på jobb, så da stod jeg like godt bare opp sammen med han. Tenkte å dra rompa mi på trening, før jeg må videre på jobb selv. Blir helt fantastisk å få lagt bak seg noen kilometer på mølla igjen, kroppen min skriker etter ei skikkelig økt. På tide å trene bort all julematen – jeg begynner å se ut som en forbanna julegris.

klarte ikke gå opp trappene

Monday, December 26th, 2011

Da var jeg hjemme fra nok et koselig familieselskap. Denne gangen fikk vi heldigvis servert noe annet enn julemat – som jeg faktisk begynner å bli drittlei av. Laks, poteter og masse godt tilbehør stod på menyen, helt fantastisk. Etterpå var det selvfølgelig også julekaker av alle slag.

Spiste meg faktisk så mett at jeg måtte dra fra selskapet, fordi jeg fikk så sinnsykt vondt i magen. Hva da matvrak? Når jeg kom hjem i leiligheten klarte jeg ikke en gang å gå opp trappene, måtte legge meg ned og vri meg i smerte. Auuu! Men slik går det altså når man spiser for hele Afrika + litt til.


Føler alle skal ut i kveld, men jeg har ikke sjangs med de magesmertene mine. Så jeg får bytte ut kjolen med kosedress og vinen med den nyeste sesongen av Gossip Girl som jeg fikk til jul. Så dere som skal feste: drikk litt for meg også da! Sikkert mye gøy som skjer rundt forbi, så skal ærlig innrømme det føles litt surt å være stuck hjemme.

Heldigvis ikke lenge til nyttårsaften, jeg får trøste meg med det! ♥