Arkiv for February, 2011

på flyttefot

Monday, February 28th, 2011

“Satan for en drittblogg du har fått.”
“Du oppdaterer så dårlig fortiden. Hva skjer?”

Jeg vet at bloggen har forfalt den siste tiden, og at oppdateringene har vært dårligere enn de har pleid. Jeg er på flyttefot, og det eneste som er i leiligheten min nå er kulde og en dobbelseng. Så jeg skal uten problemer innrømme at det ikke akkurat gir meg blogglyst. Dagene er ikke spennende, de går til interiørshopping, montering av møbler, etterfulgt av avslapping på kveldene fordi jeg er helt utslitt. Ikke akkurat det gøyeste å lese om, eller hva?

Så gi meg 24 timer til å lade batteriene, samt gjøre ferdig min nye leilighet. OK? Så skal jeg love dere en ny og bedre blogg, kanskje med nytt design til og med. Jeg har bare ikke tid til bloggen akkurat nå, kvalitet fremfor kvantitet. Og vet dere hva? Jeg har designet min egen klesgarderobe i dag, den ble helt perfekt. Gleder meg sånn til å vise dere, ting kommer til å bli så utrolig flott.

Vi blogges når jeg er på plass i ny leilighet!♥

♥ mine favoritter

Sunday, February 27th, 2011

Som dere vet er jeg en flittig bruker av produktene fra Tigi Bead Head.

Stylingproduktene er supergode, shampoo og balsam flaskene har verdens beste duft, hårkurene er fantastiske… det er vell ingen tvil om at jeg er en såkalt Tigi fan. Siden alle produktene nå er nedsatt 25% i pris hos Blivakker.no, tenkte jeg å fortelle dere om hva jeg liker best og bruker daglig.

Shampoo og Balsam. Jeg har i flere måneder brukt Self Absorbed sine flasker, da disse er unike. Settet er utmerket til hår som har blitt kjemisk skadet, da det tilfører fylde og glans til håret. Flaskene inneholder vitaminene A, B2, B5, D3 og E. Vitamin A gir fuktighet til hårskaftet og forbedrer egenskapene til håret. Vitamin B5 gjør hårskaftet tykkere, gir en suvern fylde, volum og løft, samt hjelper med å forebygge splittende tupper. Vitamin D regulerer kreatin som forbedrer hårets styrke. Vitamin E forhindrer hårfarven i å falme og tilfører fuktighet.

Perfekt for meg som styrer og stresser latterlig mye med håret mitt. Shampooen finner dere her og balsamen finner dere her.

Hårspray. Her bruker jeg to forskjellige. Favoritten min gjennom to år har vært denne, med navnet hard head. Den lever opp til navnet, og gir et hold til håret som jeg aldri har opplevd maken til. Frisyren sitter hele dagen og holder seg perfekt. I det siste har jeg likevel blitt veldig glad i denne søtsaken, som er litt mindre stiv enn førstnevnte.

En god hårspray er viktig, da den skal holde håret ditt fint hele dagen.

Stylingprodukter. Herregud, jeg ELSKER stylingprodukter. Noe badet mitt virkelig bærer preg av, det ser ut som en frisørsalong der inne. Nå skal jeg likevel prøve å beherske meg, og vise frem 5 av mine favoritter. Trykk på linkene for å lese mer om produktene, så slipper jeg å presse på dere en haug av tekst her.

1. Den søte lille krukken forran finner du her. Nb! Den lukter farlig godt.
2. Tørrshampoo, perfekt de dagene man ikke rekker å vaske håret.
3. Lilla pumpeflaske, jeg er avhengig. Link.
4. Rosa pumpe, varmebeskyttende som lukter tyggis.
5. Brun flaske med spray som gir deg glans til håret. Link.

Husk at dere får 10% avslag i pris på disse produltene og alt dere handler hos Blivakker.no ved å bruke “KRISTINA” som kampanjekode.♥

Innlegg i samarbeid med Blivakker.no.

fjortiss i puberteten

Sunday, February 27th, 2011

Tusen takk for alle oppmuntringer igår, dere er så skjønne alle sammen! Heldig som jeg er fikk jeg besøk av noen som alltid får meg glad senere på kvelden, så da ble jeg ganske fort happy igjen. Jeg er så opp og ned i humøret mitt fortiden at jeg ikke vet hvordan jeg skal takle meg selv. Lo og grein omhverandre igår, med en frustrert bestis på telefonen.

Celina: “av alle jeg kjenner så er du den som er mest opp å ned i humøret. Du er jo verre en ei fjorten år gammel jente i puberteten!”

Verste er vel at jeg må si meg totalt enig. Jeg hadde ALDRI klart å være sammen med meg selv, tror jeg er en av de mest kravstore jentene i verden. Men hey, godt det finnes noe negativ med meg også oppi alt det positive som ellers følger med i Andersen-pakka. (kødda…. hehehehe).

♥ Nå skal jeg kose ihjeeeeel min kjære overnattingsgjest og bare nyte mitt gode humør så lenge det måtte vare. Ellers burde jeg kanskje vurdere å begynne pakkingen her i leiligheten, typisk meg å planlegge dårlig. Jeg ligger så bak skjema at jeg burde få panikk. Om noen har noen banan-kasser, sleng de over hit!

Se forresten på bildet under av meg og Milo. Finn en feil. Hvorfor kan ikke barnet mitt smile like fint som meg?

fortell meg en vits

Saturday, February 26th, 2011

Jeg har gått inn i verdens største emo-humør, og har derfor funnet ut at det var best å innta sofaen. Ligger intullet i min fløyelsmyke badekåpe, uten sminke og med håret alle veier. Dette burde egentlig vært en søndag. Grey’s Anatomy surrer i bakgrunnen, mens jeg nerder her på min kjære macbook.

Hele dagen har egentlig bare vært et ork. Jeg har blitt sur for ting som er helt latterlig og bare vært en drittunge egentlig. Its just one of those days, alle kjenner vell til det? Så da er det beste å holde seg hjemme og skamme seg på sofaen, hehe. Kanskje noen av dere søte lesere klarer å muntre meg opp?

Har dere en fin lørdag folkens? Flere som sløver på sofaen?

74 timer igjen

Saturday, February 26th, 2011

God morgen! Ligger i skrivende stund i senga og føler meg som verdens slappeste person. I går ble det kinamat og tre forskjellige filmer til langt på natt med bestegutten, super måte å starte helgen på.

Skal ha mine siste netter i leiligheten nå, til tirsdag må jeg nemlig være ute. Rart å tenke på, samtidig som det skal bli godt å flytte. Føler det har skjedd så alt for mye her i min lille leilighet, på både godt og vondt. Rart hvordan livet mitt har forandret seg på de ni månedene jeg har bodd her i hvertfall. Hehe, det er nesten sånn at det frister å lage et mimre-innlegg. Kanskje jeg skal gjøre det? Da må selvironien frem, for å si det slik.

Nei, dere! Nå er det tid for å våkne slappfisken, sette på Grey’s og spise oreo. Har jeg nevnt hvor mye jeg elsker lørdager? Mihi

vinn vinn vinn

Friday, February 25th, 2011

Tigi har lansert en ny og bedre serie, kalt Styleshots.

Store frisørflasker på 750 ml, i freshe farger og forskjellige varianter. Jeg er frelst ♥

I dag vil jeg derfor starte helgen med å dele ut en stor shampoo og balsam til dere lesere, i den fineste fargen. Nemlig rosa.

Dette er sen sulfatfri shampoo og balsam som gir masse volum til ditt hår. De reparerer og styrker håret, samt gir glans. Shampooen og balsamen gir håret den fuktighet det behøver, beskytter farget hår og er varmebeskyttende.

Alt du trenger å gjøre for og vinne er å legge igjen en kommentar. God helg ♥

alt er bare perfekt

Thursday, February 24th, 2011

I går lå jeg våknet til 05.30 og bare smilte. Jeg var så glad at det var totalt umulig å få sove. Sommerfugler i magen, gledestårer og alt er bare for perfekt. Ting går bare en vei fortiden, og det er min vei. Ikke en eneste ting i livet mitt er feil akkurat nå. Så jeg blir nesten litt redd, fordi nå må jo ting snart snu og gå nedover med min flaks.

Har så mye jeg vil fortelle dere, men jeg kan desverre ikke helt enda. Men det blir ikke lenge til håper jeg! Det er liksom litt mindre glede i hele gledesgreia når jeg ikke kan dele det med dere. Dere lesere er en større del av hverdagen min enn jeg kanskje vil innse, det merker jeg jo når jeg klør i fingrene etter å fortelle dere ting som skjer meg. Hihi.

Det er gøy når mailene som tikker inn i og telefonene som ringer bare inneholder gode nyheter. Nyheter som jeg aldri i mine villeste fantasier kunne drømt om, ting som vil gjøre dette året helt fantastisk for meg. Jeg vil aldri sove, bare være våken og nyte denne fine tiden. Og ikke minst de fine menneskene jeg har i livet mitt.

Alt er skremmende perfekt ♥

post a picture

Wednesday, February 23rd, 2011
Post et bilde der du føler du er deg selv:


Post et bilde fra en tid du savner:


Post et bilde fra en tid du ikke savner:


Post et bilde der du er sammen med folk du er glad i:


Post et bilde som viser hvordan du vil ha det hver dag:



Post et bilde som viser noe som er typisk deg:


Post et bilde av noen som betyr mer for deg enn de tror:


Post et bilde av en person som alltid får deg til å smile:


Post et bilde av deg selv for to år siden:


Lag et slikt innlegg du også?

Legg link i kommentarfeltet så jeg kan se. Alltid gøy å se tilbake på gode minner ♥

middag og verdens beste nyhet

Wednesday, February 23rd, 2011

God morgen, dere ♥

Gårsdagen fløy avgårde til kjedelige ting som snømåking, møter, besvaring av mails og jobbing med regnskapet. På kvelden tok jeg turen til pappa og familien, jeg ble nemlig bedt på verdens beste middag. Fløtegratinerte poteter, biff m/ bacon, sjampinjongstuing og masse annet godt tilbehør. Beste jeg har spist på en evighet, jeg får vann i munnen enda av å tenke på det. Håper jeg en dag kan bli så flink på kjøkkenet.

Min storebror var hjemme på besøk fra Oslo også, superkoselig å se han igjen.

Ellers fikk jeg den beste nyheten jeg har fått i hele mitt liv igår, tårene trilte så glad jeg ble. Kan desverre ikke fortelle dere noe enda, men jeg håper det ikke blir så lenge til jeg kan slippe gladmeldingen. *gliser*

Nå skal jeg spiste hjemmebakte rundstykker og kose meg med sesong seks av Grey’s Anatomy. Deretter blir det joggetur ute i snøen, jeg har blitt drittlei av å trene inne. Hva er vell bedre enn frisk luft og sunn farge i kinnene?

Håper dere får en fin dag, så blogges vi om ikke lenge!

jeg falt for fristelsen

Tuesday, February 22nd, 2011

.. av å leve det gode liv. Dette ble skrevet av meg, den 26 Mai 2010:

Ja, jeg har råd til å leve av bloggen min og leve ett fint liv uten en vanlig jobb. Dette vil jeg påpeke at aldri kommer til å skje for min del. Jeg vil ikke gli inn i ei rosa boble, der shopping og cafë besøk befinner seg daglig. Jeg vil leve som en helt normal 19 åring, og heller kanskje reise litt mer og oppleve mer enn de andre på min alder har råd til. Jobben på VIC er noe jeg absolutt skal beholde.

Helt utrolig hvor mye jeg har motsagt meg selv det og hvordan meningene har blitt endret. Før lo jeg av de få bloggerne i Norge som spiste makroner dagen lang og levde på rosabloggen sin. Nå ler jeg derimot ikke like høyt lengre, jeg er jo blitt en av jentene selv. Jeg hadde aldri trodd jeg skulle si opp jobben min for å satse 110% på bloggen. Husker så godt den dagen jeg leverte oppsigelsen min på VIC, den 3 August ifjor. Bloggkjendis.no var først ute med å skrive nyheten, artikkelen kan dere lese her. Jeg var dritt lei av å selge tøy til pappagutter som ikke visste annet enn koden på gullkortet sitt. Jeg trengte noe mer og skulle starte på skole. Men slik ble det jo ikke.

Men gud som jeg var kost meg. Jeg har vært verdenst største livsnyter de siste seks månedene. Jeg har reist hvor enn jeg måtte ønske, bodd på hoteller, deltatt på ting jeg for to år siden bare kunne drømt om, brukt unødvendig mye penger, spist på cafë mer enn jeg har spist hjemme, stilt opp for gode saker og puttet alt jeg vil i shoppingposene. Jeg har gjort noe jeg unner alle, nemlig å leve livet slik jeg ønsker det og gjort hva enn som måtte falle meg inn. En dag ville jeg reise til Tyrkia, så jeg pakket kofferten og 12 timer etterpå satt jeg på stranda i Alanya med en paraplydrink. Hver dag har jeg stått opp og levd etter uttrykket carpe diem.

Når jeg er 40 år og sannsynligvis har fått både hus, bil, mann og unger, skal jeg se tilbake på denne perioden med verdens største smil rundt munnen. Fordi da har prioriteringene garantert blitt annerledes, og jeg er vel noe av det siste pengene brukes på. Nå kjenner jeg likevel det er på tide at min lille rosa verden snart tar en ny vendig, og blir litt mindre rosa. Jeg kjenner et sug etter skole, jobb og rutiner. En vanlig hverdag, med en god del mindre shopping og cafe.

De siste dagene har jeg lest rundt på nettet, snakket med diverse skoler og prøvd å finne ut hva jeg vil gjøre i fremtiden. Når sommeren er over ser dere meg alle høyst sannsynlig på skolebenken, med øynene godt plantet ned i tunge skolebøker. Gleder meg til å ta fatt på utdannelsen min og slå meg enda mer til ro. Jeg er så glad jeg har hatt disse månedene til å bli lei av ting som festing, shopping og pengebruk. Fordi nå blir det så utrolig mye lettere for meg å sette pris på en normal hverdag og å konsentrere meg om skolen. Fokusere på viktige ting. Tro det eller ei, man blir lei av å leve i en hverdag hvor man kan gjøre hva man måtte ønske 24 timer i døgnet.

Jeg gleder meg til å få rutiner igjen. Snart.